Interstellar

Pareri,Recomandari,Filme noi aparute pe DC++, Torrents
Forum rules
NU postati filme care nu au fost inca la cinema!
NU postati filme care nu se pot gasi pe net!
NU postati filme care sunt doar calitate proasta pe net!
Ar fi bine sa postati doar filme care le-ati vazut
:)
Post Reply
Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Interstellar

Post by Pixar »

Uite ca dintre nenumaratele de jeguri scoase de Hollywood, a iesit si o capodopera. Nici nu stiu cu ce film sa-l compar, dar va spun sincer ca e cel mai reusit pe care l-am vazut pana in ziua de azi. Si am vazut multe...

Merita vizionat la cinema.
Image
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Interstellar

Post by VRossi »

Eu zic ca e supraestimat. Un film bun... insa nu neaparat o capodopera. Are si parti relativ plictisitoare, de care m-as fi putut lipsi, dar intr-adevar si parti foarte bune. Tema asta cu spatiul cosmic intr-adevar nu-ti lasa foarte multe optiuni, atunci cand o iei in serios (nu gen Star Wars / Guardians of the Galaxy), iar dupa ce am vazut Gravity ma asteptam oarecum la un astfel de scenariu, in care se intind multe scene inutil. I-as da un 7.5/10.
SAAB
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 516
Joined: Thu Mar 12, 2009 22:23
Nume Real: Cristian
Location: Ici....colo....

Re: Interstellar

Post by SAAB »

Asta e film bun ptr jocul actoricesc, cateva cadre si cam atat.
In rest ideea desi initial ok ajunge sa fie o porcarie iar finalul e demn de un film ptr autisti ...
Merita totusi vazut.
Incearca Predestination, 9, End of Watch (2012)
Sa nu gandesti.
Daca gandesti, sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi,
Iar daca semnezi, sa...nu te miri!
mycroic3
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 705
Joined: Wed Dec 08, 2010 00:39
Nume Real: Dan
Location: Sibiu

Re: Interstellar

Post by mycroic3 »

off topic. O parere despre filmul asta?

http://procinema.ro/stiri/oscar-2015-bo ... estea.html
SAAB
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 516
Joined: Thu Mar 12, 2009 22:23
Nume Real: Cristian
Location: Ici....colo....

Re: Interstellar

Post by SAAB »

Dane, ptr filmul ala sigur nu calc nici in buticu' virtual al piratilor suedezi ....
Sa nu gandesti.
Daca gandesti, sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi,
Iar daca semnezi, sa...nu te miri!
Ioana
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 141
Joined: Sat May 11, 2013 03:37
Nume Real: Ioana
Location: Cluj

Re: Interstellar

Post by Ioana »

Nu stiu cu ce te-a incantat asa tare.. si mie mi so parut destul de plictisitor :-/
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Interstellar

Post by TiTex »

cred ca s-a lasat influentat de anumite pareri ale internautilor , dar daca te uiti in mai locuri ... parerile sunt cam impartite (fifty - fifty)

eu inca nu l-am vazut , dar nu mi se pare cine stie ce din trailer
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
mycroic3
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 705
Joined: Wed Dec 08, 2010 00:39
Nume Real: Dan
Location: Sibiu

Re: Interstellar

Post by mycroic3 »

nu am zis ca l-am vazut :)) am citit despre el, si mi s-o parut intereasnta ideea, sa filmezi un om, zilnic, timp de 12 ani. De vazut, o sa-l vad cand am timp :D
Last edited by TiTex on Thu Jan 22, 2015 20:50, edited 1 time in total.
Reason: nu mai "confiscati" subiecte ... daca vrei sa discuti despre alt film , deschide alt topic
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Interstellar

Post by paX »

Pixar wrote:Nici nu stiu cu ce film sa-l compar
Cu "Odiseea spatiala 2001".

Prima parte a fost OK, pana a aparut Matt Damon. Mi-a placut ca au incercat sa mentina intacte principiile fizice cunoscute de noi. In rest, nu uitati: "dragostea bate gravitatia". :))

Matt Damon
Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Re: Interstellar

Post by Pixar »

Stiu Titex, din trailer nu pare cine stie ce. Fapt pentru care nici nu aveam intentia sa ma duc la cinema sa-l vad. Dar un prieten a zis ca la vazut si merita, si am zis daca tot am timp, si daca tot a fost recomandat ma duc si ma uit.

Si am fost placut surprins de el, cel putin mie mi se pare cel mai reusit film a lui C Nolan dupa Memento.Actorii fac o treaba minunata,mai ales Murph, ideea mi se pare una ok care te prinde. Sunt multe scene care te lasa masca, mai ales in spatiu.

Si mi-a placut ca a incercat sa introduca elemente din stiinta, astrofizica in poveste, care o parte sunt plauzibile,dovedite, si evident din moment ce este vorba de un SF are si elemente care momentan sunt teorii dar fara nici o dovada ca ar fi asa

+zic ca Hans Zimmer a facut o treaba excelenta, si muzica se potriveste foarte bine, si chiar este un factor major, care te captiveaza.

Iar in genul sau, care abordeaza un astfel de subiect, mi se pare cel mai reusit care l-am vazut eu

Dar, evident ca is subiectiv, poate sunt persoane care nu sunt prinsi de film, pe mine ma prins,si pe prietenii cu care am fost la cinema, si zic cu incredere ca merita vizionat, comparativ cu ce jeguri se scot mai nou, este la ani lumina de multe filme "mainstream".


Pana la urma am mai vazut filme care mi so zis ca-s beton, si cand m-am uitat la el mi so parut o mizerie. Nu suntem toti la fel si nu ne plac aceleasi lucruri, dar eu fiind un fan a filmelor lui Nolan, toate mi se par bune, sau excelente, singurul care mi se pare putin sub medie e Batman The Dark Knight Rises.
Image
Ioana
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 141
Joined: Sat May 11, 2013 03:37
Nume Real: Ioana
Location: Cluj

Re: Interstellar

Post by Ioana »

Nu stiu daca il mai gasesti la cinema.. io l-am vazut anu trecut, prin noiembrie cred :))
Post Reply