Game of Thrones

Seriale preferate, discutii si pareri
Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Re: Game of Thrones

Post by Pixar »

Aoleu frate ce episod. Asa ceva intr-un serial obisnuit nu se intampla, de aceea e game of thrones atat de iubit si atat de socant.
Image
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by TiTex »

probabil pentru cei care au citit cartile nu e chiar asa un soc ... dar pentru noi astia care suntem obisnuiti cu personaje principale care au 100 de vieti si nu vor sa moara nici in ruptul capului ... GoT e total diferit , in fiecare sezon pana acum au murit personaje considerate principale si indragite de publicul spectator :D

Intr-un fel oarecare pare si putin sadic dar e cu atat mai realistic , toti sunt oameni ... toti pot gresi si la toti le poate veni sfarsitul la fel de tragic si neasteptat.

Sunt curios ce se va intampla in ultimul episod din sezon , sper ca moara cativa si din tabara cealalta.

Valar Morghulis :)
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Re: Game of Thrones

Post by Pixar »

Dap, is foarte curios ce se va intampla in ultimul episod:D Dar presimt ca o sa fie ceva pe masura serialului:D
Image
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Game of Thrones

Post by VRossi »

Nu am citit cartile, insa am citit ceva rezumate... la primele 3 carti, asa ca da, pentru mine nu a fost atat de socant. Modul in care s-a intamplat totusi... e destul de brutal. Una peste alta cel mai bun episod din sezon. :)

Episodul 10, dupa ce stiu din sintezele respective, o sa fie intr-adevar de-a dreptul halucinant.
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Game of Thrones

Post by Slay3r »

Ce ziceti de ultimul episod ? (episodul 2 din sezonul 4)
Eu sincer nu ma asteptam la asa ceva, dar intr-un fel a meritat :)) Abia astept urmatoarele episoade.
The ability to speak does not make you intelligent .
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by TiTex »

multa lume credca a savurat episodul , eu am citit inainte un pic din carti, asa ca deja stiu ce urmeaza dar oricum astept si eu cu nerabdare urmatoarele episoade sa vad si grafic cum vor arata nu doar in cuvinte :D ... plus ca scenele din film nu respecta intodeauna ce scrie in carti

mie imi va fi dor de Joffrey , facea serialul mai atragator prin personajul ultra negativ as putea zice care il juca.
ma distra cand facea ceva (nasol pentru altii) si cum era numa un zambet din ala diabolic si abia astepta sa zica ce a facut celor din jur.
as zice chiar ca ar merita un oscar pentru rolul care l-a jucat , a facut milioane de oameni sa-l urasca for real... atat de bine a jucat rolul negativ :))
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Game of Thrones

Post by VRossi »

Eu am citit ceva spoilere, nu cartile si stiam ca urmeaza sfarsitul, nu ma asteptam insa atat de rapid. :)

Oricum bine lucrat din punct de vedere artistic, suficient de dramatic... nu doar o moarte banala, in care omul "lesina" si aia e. :)
Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Re: Game of Thrones

Post by Pixar »

Ce ziceti de sezonul 4 pana acuma? Mie mi se pare unul foarte reusit, mai reusit decat 3. Desi nu sunt batalii mari cum i-mi place mie, dar sezonul asta are un farmec aparte, cu actori noi, dar si cei vechi par mai distractivi si hazlii. Gen "The Hound" cuplat cu Aria:)

-Oberin, beton omul asta, joaca rolul lui foarte bine. Davos iara, face treaba buna.Tyrion, nu am ce zice, omu asta zici ca sa nascut sa joace special in GoT.

Pacat ca suntem deja iara pe sfarsite ale unui sezon, si din cate am inteles serialul ajunge din urma cartile....si asa trebuia sa asteptam cate un an intre sezoane, apoi de mai ajung astia din urma cartile....stam 3-4 ani intre penultimul si ultimul sezon"(
Image
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Game of Thrones

Post by TiTex »

fara indoiala e unul din cele mai bune seriale daca nu cel mai bun , am citit pe undeva "Game of Thrones is the sole reason i wake up on monday mornings" , cam asa sunt si eu :))
ajung la birou luni dimineata , primul lucru care il fac e sa descarc game of thrones

singurul minus care il are serialul e ca are doar 10 episoade pe sezon , imi cam pare rau ca a murit Joffrey imi placea sa fie un bad guy mai de calibru' , chiar daca era el copil (in carti) in film isi juca bine de tot rolul de bad guy absolut :D iar Tyrion e clar buricul serialului sezonul asta

chiar daca nu au fost cine stie ce lupte sezonul asta a fost excelent pana acum... si politica/intrigile au rolurile lor
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Game of Thrones

Post by Slay3r »

Si s-a terminat si al 4-lea sezon ... In sfarsit un sezon cu un final mai placut ca cele anterioare. Acuma iara trebuie sa asteptam un an pana la urmatorul sezon :(( , dar se merita asteptarea.
The ability to speak does not make you intelligent .
Post Reply