World Cup 2014

Discutii cu si despre orice sport
Post Reply
nitroOoxina
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 81
Joined: Mon Jan 20, 2014 21:21

World Cup 2014

Post by nitroOoxina »

Salut ilogic group,cred ca majoritatea sunteti pasionati de fotbal,asa cum spune si topciul "World Cup 2014" in vara o sa fie in Brazilia,din pacate Romania nu s-a calificat,dar o sa fie o competitie interseanta si fara Romania. Dupa cum stiti Romania a jucat in preliminarii cu Grecia,la Atena o pierdut cu 3-1,iar la Bucuresti o fost 1-1. O sa pun si grupele,meciurile,cine este interesat sa se citeasca cine nu,nu. O sa pun toate preliminariile din Europa. :)
In tur:
Islanda - Croatia 0-0

Grecia - Romania 3-1
(Mitroglou '14, '67, Salpingidis '21 / B. Stancu '20)

Portugalia - Suedia 1-0
(Cristiano Ronaldo '81)

Ucraina - Franta 2-0
(Zozulya '60, Yarmolenko '82 - penalty kick).
In retur:Romania - Grecia 1-1
Croatia - Islanda 2-0
Suedia - Portugalia 2-3
Franta - Ucraina 3-0.

Grupele CM 2014:
Grupa A: Brazilia, Croația, Mexic, Camerun
Grupa B: Spania, Olanda, Chile, Australia
Grupa C: Columbia, Grecia, Cote d'Ivoire, Japonia
Grupa D: Uruguay, Italia, Anglia, Costa Rica
Grupa E: Elveția, Franța, Ecuador, Honduras
Grupa F: Argentina, Bosnia-Herțegovina, Nigeria, Iran
Grupa G: Germania, Portugalia, Ghana, SUA
Grupa H: Belgia, Rusia, Algeria, Coreea de Sud

Partida de deschidere a competiției, Brazilia — Croația, se va disputa pe 12 iunie 2014 la Sao Paulo, de la 23,00 (ora României). A doua zi, pe 13 iunie, va avea loc la Salvador de Bahia meciul dintre Spania și Olanda, reeditarea finalei Cupei Mondiale 2010, desfășurată în Africa de Sud și câștigată de spanioli cu 1-0 după prelungiri.

Cine ziceti ca va castiga in 2014 CM?
Eu pariez pe Brazilia,dar Spania,Germania,Olanda si ele pot castiga.

EDIT:"Va fi cea mai frumoasă dintre toate Cupele Mondiale de până acum. Va fi o Cupă a Cupelor, una de neuitat. Brazilia este, după cum știți, țara fotbalului. Acesta este în inimile tuturor brazilienilor. Țara noastră este cea a lui Pele, cel mai bun fotbalist din toate timpurile. Ronaldo este cel mai bun marcator din istoria Mondialului, iar noi avem astăzi o echipă puternică, plină de tinere vedete. Suntem foarte fericiți să le urăm bun venit celor 32 de echipe", a spus cu această ocazie Dalma Rousseff.
"Era timpul pentru Cupa Mondială să revină în Brazilia. Este bine că s-a întors. Fac apel către toți fanii din Brazilia și din lume să ni se alăture pentru această mare sărbătoare pe care o reprezintă Cupa Mondială", a afirmat la rândul său Sepp Blatter.
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: World Cup 2014

Post by Slay3r »

Eu cred ca Germania va castiga CM din 2014, dar orice este posibil.
Are un lot foarte bun, doar la capitolul atacanti sta mai prost: Podolski nu mai este in forma aceea, in care era cand juca la Bayern. Klose are si el o varsta acuma 35 de ani. Mario Gomez la fel ca Podolski de cand o plecat de la Bayern nu prea mai joaca cine stie ce. In rest numai nume grele : Neuer, Lahm, Hummels, Badstuber, Schweinsteiger, Khedira, Reus, Gotze, Ozil, Muller, Kroos, Draxler, Schurrle ...
The ability to speak does not make you intelligent .
CrAstoNe
Rookie
Rookie
Posts: 233
Joined: Sat Jun 29, 2013 17:49
Nume Real: Radu
Location: Rm.Valcea,Romania

Re: World Cup 2014

Post by CrAstoNe »

Eu cred ca Brazilia va castiga CM 2014,dar nu stii ce se poate intampla,Olanda numita si "Portocala mecanica"a fost ghinionista in 2010 cand a pierdut in fata Spaniei in min.116 :) Germania are o echipa tanara,plina de spectacol. Mie mi-ar place sa castige Beligia :)) dar este aprope imposibil,este cap de serie la ea in grupa. Spania vine cu o echipa foarte experimentata,nu degeaba a castigat de 2 Europeanul si o data Mondialul,v-a ajunge oricum departe,semi-finale/finala.
Finala cred ca ca fii Germania/Olanda-Spania/Brazilia sau Brazilia/Germania-Olanda/Spania.
mycroic3
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 705
Joined: Wed Dec 08, 2010 00:39
Nume Real: Dan
Location: Sibiu

Re: World Cup 2014

Post by mycroic3 »

deci..atata timp cat sunt 3 foste campioane mondiale in aceeasi grupa, (Anglia, Uruguai, Italia) si Franta (Platini) cu Elvetia (Blatter) sunt in aceeasi grupa, cu alte 2 echipe net inferioare se cam pot pune multe :) si despre cum s-a calificat Franta turneul acesta si parca in 2010 cu mana lu henry, se cam poate vedea cine este favorita :D in semifinale v-a fi Spania-Brazilia-Olanda-Germania, finala nu stiu :D dar Argentina nu are sanse, iar italia sa fim seriosi la ce grupa are...imi e mil;a de costa ricani, sincer ar fi mai bine sa nu se prezinte si sa piarda 3 mediuri cu 3-0 in loc sa ia o caruta de goluri =))) si iara, brazilia ce grupa extrem de usoara, fata de cea a spaniei, cu olanda si chile si argentina iara grupa foarte usoara..parerea mea
Andu
Rookie
Rookie
Posts: 266
Joined: Wed Dec 19, 2012 22:15
Nume Real: Alexandru
Location: Rm.Valcea

Re: World Cup 2014

Post by Andu »

Va castiga Brazilia :ilogiclove:
WALLER
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: World Cup 2014

Post by Killaflo »

Sunt 5 favorite la castigarea titlului Spania, Olanda, Germania, Brazilia, Argentina.
Din cate am obs cand a fost in Europa marile echipe sudamericane au pierdut acum ca se face la ei, Brazilia sau Argentina,Uruguay au sanse mai mari decat cele europene. Pentru ca se invart multi bani si blat-uri, echipele din Europa vor parasi in semifinale

Anglia , Franta, Italia nu mai sunt ce au fost si Romania daca se pune bn motivandu-i cu 600.000 E de caciula ii bate
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Hand
Newbie
Newbie
Posts: 24
Joined: Sun Dec 15, 2013 12:13

Re: World Cup 2014

Post by Hand »

Brazilia suta la suta! :)
Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Re: World Cup 2014

Post by Pixar »

Germania castiga dupa mine. Au un lot foarte valoros, echipa Spaniei , prea multi batrani deja:) Uruguay cred ca mai are sanse, in rest nu prea vad pe nimeni.
Image
Post Reply