Olanda - Romania

Discutii cu si despre orice sport
Post Reply
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Olanda - Romania

Post by TiTex »

1-0 pana acum ...

ma distreaza cum se imbarbatesc comentatorii :)) , saracii jucatori de la noi fug tot in jurul mingii ca pisica in jurul cozii ... slabi de tot si in meciu' asta
Stancu iar ii pe langa fotbal
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Olanda - Romania

Post by Slay3r »

Poi de nu stie face o selectie si Piturca.
Nu tu Sapunaru fundas dreapta, sau Papp fundas central. Sau sa-l bage pe Rusescu, sau ceva jucatori din campionatul rusiei, Daniel Niculae. Dar mno totul merge pe pile si relatii, chiar peste tot. Sau pe ochi frumosi.
The ability to speak does not make you intelligent .
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Olanda - Romania

Post by Killaflo »

Mda asa i cand un selectioner ca si Pitzi n-are nicio legatura cu antrenatul , praf mai bine vine Mircea Lucescu
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Olanda - Romania

Post by Slay3r »

Sau Bursucul (Dan Petrescu).
The ability to speak does not make you intelligent .
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Olanda - Romania

Post by TiTex »

niciodata n-am fost deacord cu chestia asta cand o echipa joaca slab ii din cauza antrenorului , poate ca acum are si piti partea lui de vina pentru ca ii incapatanat si mereu baga jucatorii numa in ciuda oamenilor care il contesta cum face cu Stancu si inainte facea cu Cocis ... chiar daca vede o tara intreaga ca acesti fotbalisti is total pelanga meci el tot insista cu ei... in fine asta este.

Problema e ca mai sunt pe teren 10 jucatori , aia ce scuza au ? ... cand se vor invata odata si comentatorii astia ca suntem slabi , campionatul romanesc este extrem de slab si cu mentalitatea asta care o avem... ne pune capac.

Sunt oricum mai pesimist de felul meu ... zic unii , eu ma consider realist si sunt 99% ca romania nu se califica la mondial chiar si in cazul in care merge la baraj acolo se opreste.
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
mycroic3
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 705
Joined: Wed Dec 08, 2010 00:39
Nume Real: Dan
Location: Sibiu

Re: Olanda - Romania

Post by mycroic3 »

Scorul ii 3-0(numai). Lucescu si Petrescu, nici in ruptul capului nu or sa vina la nationala! De ce? Poi acolo unde sunt ei acum castiga milioane de euro, dispun de jucatori valorosi si nu sunt injurati de galerie. Mircea Lucescu, daca va veni antrenorul Romaniei, va fi una din greselile lui cele mai mari... in momentul de fata, din toti jucatorii Romaniei, cei convocati si neconvocati, indiferent ce antrenor vine, nu vor reusi sa formeze o echipa omogena, de care sa ai pretentii sa te califici la Rio. atata timp cat te CHINUI sa scoti un egal amarat cu ungaria, sa ai 2 suturi pe poarta tot meciul, sa nu poti sa legi 2-3 pase fara sa te impiedici sau sa te deposedeze, nu are rost sa vorbim de Rio... alea sunt discutii pt echipe de genul Olanda-Anglia-Spania-Franta-Sudia, etc, care presteaza un joc placut, atacuri organizate, bine gandite si cel mai important ingredient SPECTACOLUL! La romania singurul spectacol ar fi sa ne uitam la Piti cum se agita pe marginea terenului, altcv spectaculos nu am putea vedea..... acum sa ne rugam sa nu ne dea 4-0... desi nu ar strica...

-- Editat --

La scorul de 2-0 pt Olanda, unul din comentatori a spus ceva de genul: "Olandezii joaca bine, foarte bine". Pai tin sa-l anunt ca daca nu imi zicea, chiar nu imi dadeam seama ca Olanda joaca bine...ma gandeam ca joaca golf pe teren...sincer...deci dupa o repriza si ceva, in care nu am avut un sut pe poarta, 2-3 pase legate, o ajuns ala la concluzia ca Olanda joaca bine... WoW :O

-- Editat --

mno din pacate, so terminat 4-0...ceva ceva tot am nimerit eu bine :))) acum ca so terminat meciul, daca stau sa ma gandesc, romanii sunt cei care jucau golf pe acolo..dadeau cu picioru in minge de zici ca dadeau cu crosa..ori cum frumos meci....(Franta-Spania, conduce Spania cu 1-0) :D oricum aplaudat efortul, pt Gardos care a scos un penalty pt Olandezi, Pantilimon o incasat 4 goluri, si pentru celelalte pase, actiuni extraordinare, care din pacate nu au durat mai mult de 5-7 secunde....
Last edited by mycroic3 on Wed Mar 27, 2013 00:42, edited 1 time in total.
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Olanda - Romania

Post by Slay3r »

Fotbalisti romanii au talent, numai ca nu stiu sa-l valorifice, uitate si la alte tari fiecare club are centru de copii si juniori. La noi aproape toate s-o desfintat. Si ce importanta dau ei pe jucatorii tineri.
Cand o sa vindem jucatorii tineri pe 5-10-15 milioane de euro cum fac alte tari, atunci o sa avem sanse la ceva titlu european sau mondial, sau cel putin sa iesim din grupe.
Referitor la meci pana nu o primit gol zici ca s-o temut sa atace. Ca si cu Ungaria, noroc ca nu o jucat Ungaria nu stiu ce stralucit, ca luat 3 si de la Ungaria. Ala nu o fost meci cel putin din partea Romaniei, pentru ce o menajat jucatorii Piturca, pentru meciul cu Olanda ca nici aicea nu joaca. Da ma rog, si tara este condusa de un om stralucit (si in general de oamenii straluciti).
The ability to speak does not make you intelligent .
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Olanda - Romania

Post by Killaflo »

"Daca" ajungem pe locu 2 (ar fi o minune) am pica la baraj cu Spania.
Meciul cu Ungaria ne-a salvat Chipciu , bine ca la handball ajugem in semifinale si finale mondiale.
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: Olanda - Romania

Post by WoLvA »

stiti bancul cu patrula ?
In alta ordine de idei , ii vai si amar de fotbalul romanesc . de vreo 2-3 ani nu ma mai uit la meciuri in care joaca echipe din Romania sau nationala romaniei .
Image
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Olanda - Romania

Post by Slay3r »

Da stiu bancul cu patrula.
Cu am zis si mai sus talent este numai nu este cine sa-l valorifice. Totul este numai si pentru banii, nu pentru faina si trofee (cum era mai demult).
The ability to speak does not make you intelligent .
Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Re: Olanda - Romania

Post by Pixar »

-Nu trebe decat un antrenor curajos, care sa zica NU "vedetelor" de 30 ani+. Sa zica nu cluburilor care vor sa-si promoveze jucatorii sa le creasca cota.

-Sa fie convocati, doar cei care merita, si is in forma buna in PREZENt, si nu acuma 2-3 sezoane.

-Trebuie promovati jucatorii tineri cu talent, si nu ma refer la "talent" de la Steau, ci de la toate cluburile din liga. Si la echipele mai slabe sunt jucatori foarte valorosi, care-si fac treaba mai bine pe postul lor decat cei convocati, sau cei veniti de la echipe mari.

-Piti, de cand ma uit la fotbal am avut opinia ca e un antrenor prost, la orice echipa a fost nu se juca nimic, desi nu sunt multi antrenori buni Romani, sunt foarte multi mai buni ca Piturca in opinia mea.

Daca sar facea chestiile astea am avea sanse la editia urmatoare sa ajungem in grupe, la mondialele astea nu are rost sa speram (prin ceva minune ajungem la baraje acolo pierdem).
Image
TurboSpeed
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 340
Joined: Mon Feb 01, 2010 13:17
Nume Real: Robert
Location: Nes-Ameland
Contact:

Re: Olanda - Romania

Post by TurboSpeed »

Nasol pt mine ca o pierdut Romania.Nu mai am ce comenta la servicii :))


:ilogiclove:
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: Olanda - Romania

Post by WoLvA »

Turbo Speed wrote:Nasol pt mine ca o pierdut Romania.Nu mai am ce comenta la servicii
Se vede ca nu esti roman. de obicei romanul comenteaza cand castiga dar si cand pierde , cand are dreptate dar si cand nu are dreptate.
Last edited by TurboSpeed on Tue Apr 02, 2013 00:03, edited 1 time in total.
Reason: Nu comentez ca nu am treaba cu fotbalu!! :))
Image
Post Reply