Viitorul arata bine

Discutii cu si despre componente PC
Post Reply
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Viitorul arata bine

Post by paX »

In sfarsit a venit momentul cand parintii vor zice: "Mai stai si tu in casa si joaca-te ceva, nu mai iesi afara".









PRET



Si astfel paX si-a pierdut prietena, prietenii, locul de munca, conditia fizica, interesul in realitate.
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Viitorul arata bine

Post by Slay3r »

Da destul de interesant, dar durata de viata ? Eu cred ca este destul sa stai in fata pc/laptop-ului si dupa niste ore de utilizare o sa te doara ochii si capul (probabil). Dapoi sa stai cu dracovenia aia pe cap si sa te joci mai mult de 2-3 ore ... (o senzatie inedita in timpul utilizari si dupa)
The ability to speak does not make you intelligent .
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Viitorul arata bine

Post by Killaflo »

Pe ani ce trece tehnologia avanseaza , la noi cel putin nu, dar dincolo te sperii.
Referitor la ceea ce a spus Doa ochii te dor de la monitoarele vechi sau daca stai prea aproape de pc/laptop dupa ore in sir de stat.
Un alt lucru care te omoara ii scaunu.
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Viitorul arata bine

Post by paX »

Prima versiune, cea din filmulete, avea problema ca uneori ti se facea rau de la miscare. In ultima versiune, cica au rezolvat problema. Tot prima versiune avea latenta si rezolutie destul de mici.

Noua versiune are 960×1080. Ma asteptam sa fie mult peste 350$.

Nu stiu daca ati incercat TrakIR vreodata. Dar eu mi-am facut unu acasa cu un webcam si cu niste LED-uri (e simplu de facut). Si e o diferenta enorma cand joci simulatoare de zbor.

Versiunea originala (vreo 150$):


Facut acasa (vreo 50 lei? nu mai stiu exact, l-am facut prin 2009):
Post Reply