Casti

Discutii cu si despre componente PC
Hannibal
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 615
Joined: Sun Oct 05, 2008 10:11
Nume Real: Ionut
Location: Behind your FireWall
Contact:

Casti

Post by Hannibal »

Vreau sa achizitionez o pereche noua de casti si nu stiu ce model sau ce firma sa aleg. Acuma am una de pe piata cu 18 lei da nu se mai aude in amandoua casti tot timpul (sio facut datoria). Am avut in trecut a4tech da foarte nemultumit de ele. Ceva sugetii de firma sau chiar un model. Pret sa zicem undeva intre 50-100 dar daca stiti mai ieftine si bune nu ma supar :P. Calitate si sa aud bine.
Don't hate the H hate the game
Image
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: Casti

Post by WoLvA »

perfect .mergem impreuna sa ne luam casti :P
Image
NeoVirus

Re: Casti

Post by NeoVirus »

Va recomand Pioneer SE-M290, pretul e undeva la 120. :) Desigur sunt casti de gammeri.. la 400 :D
Hannibal
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 615
Joined: Sun Oct 05, 2008 10:11
Nume Real: Ionut
Location: Behind your FireWall
Contact:

Re: Casti

Post by Hannibal »

Am uitat sa specific sa nu fie castile care se agata dupa urechie sau prin spate. Sa stea pe deasupra capului si sa aiba microfon.
Don't hate the H hate the game
Image
redulian
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 189
Joined: Sat Nov 01, 2008 17:16
Contact:

Re: Casti

Post by redulian »

Eu de cand ma stiu am jucat cu castile de la mp3 player, si nu m-au dezamagit.
Si dupa cum stii ma cam bazez pe sunet ... nu cred sa fie mare diferenta la sunet... trebuie doar sa auzi din ce parte vine, iar daca stii harta cat de cat ... iti este de ajuns
http://deadfix.com/wp-content/uploads/2 ... moving.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Stormrage
Rookie
Rookie
Posts: 256
Joined: Fri Jun 25, 2010 00:18
Nume Real: Razvan
Location: Sibiu

Re: Casti

Post by Stormrage »

Serioux EVO7810 dastea am eu,sunt ff bune si nu am dat nici mult pe ele cam in jur de 45 lei :P
Image
Shiro
Administrator
Administrator
Posts: 519
Joined: Fri Dec 28, 2007 01:00
Nume Real: Shiro
Location: Cluj-Napoca, Romania
Contact:

Re: Casti

Post by Shiro »

Va recomand acelasi lucru ce v-a recomandat si NeoVirus - le am de vreo 3 ani. Si nu le-as da pe nimic!
Image

Eu le-am cumparat din:
MAGAZIN PLAY - Cluj Napoca
HORISTEL COMIMPEX SRL
Str. Bolyai nr. 8 (Intersectia cu Iuliu Maniu), Cluj Napoca, Tel: 0264-430.318

Preturile variaza:
http://www.price.ro/preturi_pioneer_se-m290_167791.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: Casti

Post by WoLvA »

sunt confortabile ? Eu il folosesc multe ore pe zi si de la A4tech pe care-l am momentan ma dor urechile .
Image
Shiro
Administrator
Administrator
Posts: 519
Joined: Fri Dec 28, 2007 01:00
Nume Real: Shiro
Location: Cluj-Napoca, Romania
Contact:

Re: Casti

Post by Shiro »

is foarte ok. are la urechi pernitele alea ceva ce seamana cu catifeaua si daca vezi banda aia ce vine pe cap e mobila, se modeleaza dupa forma si dimensiunea capului. ca sunt alte casti care te jeneaza la ureche dupa ce le ti pe cap mai mult de o ora. astea is super comode.
Freak
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 711
Joined: Fri Jun 26, 2009 17:28
Contact:

Re: Casti

Post by Freak »

pacat ca nu are microfon :) lui H ii trebuie ceva cu microfon :)
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: Casti

Post by WoLvA »

cum i-am zis si lui H , sa-si cumpere microfon separat . acuma un cablu in plus sau in minus tot acolo ii
Image
Shiro
Administrator
Administrator
Posts: 519
Joined: Fri Dec 28, 2007 01:00
Nume Real: Shiro
Location: Cluj-Napoca, Romania
Contact:

Re: Casti

Post by Shiro »

Cand nu-s acas si joc de pe laptop, astea le folosesc:
Image
Acopera foarte bine si nu te dor urechile, nu se ridica la standardele pioneer, dar sunt destul de ok.

Le-am luat de la citgroup.ro cand aveau punct de lucru pe strada Caracal, zona Horea. Cu 35 de lei cred!
Din cate vad pe site, nu mai au punct de lucru in Cluj.
Hannibal
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 615
Joined: Sun Oct 05, 2008 10:11
Nume Real: Ionut
Location: Behind your FireWall
Contact:

Re: Casti

Post by Hannibal »

Gata wolva io miam luat http://www.intend.ro/casti-canyon-cu-microfon-cnr-hs3/" onclick="window.open(this.href);return false;
Don't hate the H hate the game
Image
[KTK]LaCrImA
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 423
Joined: Fri Oct 09, 2009 12:39
Nume Real: Vali

Re: Casti

Post by [KTK]LaCrImA »

H esti multumit de ele ?.... si eu tre sa imi iau ca de un an numa castile de la telefon le folosesc si nu as da mai mult de 100 de lei pe o pereche.
“Mi-ai cerut sfatul si eu ti l-am dat. Care dintre noi a fost idiotul cel mai mare n-are rost sa discutam.”


Si eu as fi vrut sa ma inteleg cu ei, dar nu intelegerea ca de la stapan la sluga ci intelegerea intre oameni care se pretuiesc. O sa ii invatam ... sa ne pretuiasca!
Hannibal
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 615
Joined: Sun Oct 05, 2008 10:11
Nume Real: Ionut
Location: Behind your FireWall
Contact:

Re: Casti

Post by Hannibal »

Faust pot sa zic cas foarte multumit de ele in privinta suntetului si confort.Precizez ca la cs is fff bune. Daca ii careva in partea dreapta sau se trage undeva in partea ta dreapta sunetul se aude in casca dreapta mai tare fata de casca stanga (diferenta mare) si conteaza mult cel putin pentru mine care ma joc la sunet.Pe scurt sunetul se aude mai tare in casca din partea de unde provine sunetul.
Don't hate the H hate the game
Image
Post Reply