League of Legends

Gamers zone...
Post Reply
God Of War
Rookie
Rookie
Posts: 162
Joined: Tue Feb 12, 2013 12:51
Nume Real: Andrei
Location: Deva
Contact:

League of Legends

Post by God Of War »

Tocmai m-am apucat de League of Legends (LoL) si ma gandeam sa deschid acest topic pentru ca poate unii dintre voi vreti sa jucati.Daca vreti sa jucati , intrati aici: lhttp://eune.leagueoflegends.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Pasul 1 : Intri si iti faci un cont.
Pasul 2 : Iti downloadezi jocul,si-l instalezi.
Pasul 3 : Astepti sa se actualizeze si dai pe PLAY.
Pasul 4 : Intri pe cont si te joci!

Daca te-ai apucat de acest joc,numele meu este AndreiGod.Scrie aici un mesaj cu numele tau !
Image

http://youtube.com/user/MrAndreiZ0R" onclick="window.open(this.href);return false;

Abonati-va,dati un like daca va place ceea ce fac,fiindca ma motiveaza!
AIMaiAuzitDeMine
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Mon Oct 21, 2013 18:04
Nume Real: Ionut
Location: Peste tot
Contact:

Re: League of Legends

Post by AIMaiAuzitDeMine »

Eu am jucat LoL god dar acum m-am lasat dar daca vrei sa fi cu adevarat bun in acest joc trebuie sa donezi ceva $
Freak
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 711
Joined: Fri Jun 26, 2009 17:28
Contact:

Re: League of Legends

Post by Freak »

Nu trebuie sa donezi nimic, tot ce poti cumpara cu $ sunt skinurile care nu iti aduc nici un beneficiu, doar ca arati diferit.
CrAstoNe
Rookie
Rookie
Posts: 233
Joined: Sat Jun 29, 2013 17:49
Nume Real: Radu
Location: Rm.Valcea,Romania

Re: League of Legends

Post by CrAstoNe »

E un fel de Dota daca nu ma insel,am prieteni care se joaca LoL,am vrut si eu sa-l instalez...:)
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: League of Legends

Post by Slay3r »

Da poti sa zici ca este un fel de dota, faca parte din aceasi categorie MOBA (multiplayer online battle arena).
Nu inteleg de ce te joci LoL cand te-ai jucat dota 2.
Din punctul meu de vedere dota 2 are o grafica mai buna, este un joc mai complex ... Grafica de la LoL este asemanatoare celei de la dota 1.
The ability to speak does not make you intelligent .
mycroic3
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 705
Joined: Wed Dec 08, 2010 00:39
Nume Real: Dan
Location: Sibiu

Re: League of Legends

Post by mycroic3 »

am jucat o singura data LOL la un prieten, si grafica e asemanatoare cu cea din warcraft 3 :)))) parerea mea..si un joc plictisitor, adica faci acelasi lucru in fiecre emci...sa distrugi 3 turburi si dupa o baza....bla bla bla
Freak
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 711
Joined: Fri Jun 26, 2009 17:28
Contact:

Re: League of Legends

Post by Freak »

si in cs ce faci?
mycroic3
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 705
Joined: Wed Dec 08, 2010 00:39
Nume Real: Dan
Location: Sibiu

Re: League of Legends

Post by mycroic3 »

in cs e mai palpitant...ai alte tactici iti schimbi traseul mai dai un gag, un ban mai agati o gagica, etc...acolo....plictiseala maxima :)))
Freak
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 711
Joined: Fri Jun 26, 2009 17:28
Contact:

Re: League of Legends

Post by Freak »

Pai se vede ca nu ai jucat destul Dota/Dota2/LoL/HoN sau ce o mai fi, dar crede-ma sunt destule tactici si acolo

Jocurile depind de gust, cam tot ce exista depinde de gust. Tie ti se pare plictisitor, altii joaca toata ziua :))
Abisus
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 42
Joined: Thu Dec 05, 2013 17:36
Nume Real: Vlad
Location: Cluj
Contact:

Re: League of Legends

Post by Abisus »

LOL e naspa, DOTA RULZZZ
God Of War
Rookie
Rookie
Posts: 162
Joined: Tue Feb 12, 2013 12:51
Nume Real: Andrei
Location: Deva
Contact:

Re: League of Legends

Post by God Of War »

Sa explic niste chestii:

1.Nu stiu daca este si in dota,dar cel putin aici ai 30 nivele (lvl. 30 este maxim)
2.La nivelul 30 te poti juca Echipe Ranked(clasament) sau Solo/Duo ranked,iar pe cat castigi mai multe,primesti LP(puncte) si avansezi.Cea mai mica divizie este Bronz iar cea mai mare Rival.
3.Fiecare divizie are 5 subdivizii ( ex: Bronz divizia 3,Diamant diviza 1)
4.Lista diviziilor in ordinea lor:

Bronz,Argint,Aur,Platina,Diamant si Rival.

Eu prefer League of Legends pentru ca este mai practic cand este vorba de iteme,iar numele eroilor sunt mai interesanti.Pe langa asta sunt mai multe tipuri de eroi:

1.Ability Power (AP) Sunt genul de campioni bazati pe o putere foarte mare in magii (ajungand la maximum 1000 ap,cu o exceptie)
2.Attack Damage (AD) Eroii care sunt bazati pe puterea hitului ( Lupta de aproape)
3.AD Carry (ADC) Campionii care dau de la distanta,bazandu-se pe puterea atacului,care daca sunt feedati,pot cara meciul.
4.Support (Supp) Cel care ajuta ADC-ul sa face killuri.
5.Tanc - Care au foarte mult HP.

Iar ca sa explic totul,fiecare campion are niste roluri,iar acestea sunt:

Luptator(AD)
Tintas(ADC)
Asasin(AD
Mag(AP)
Support
Tanc

Daca vreti mai multe detalii despre joc,trimiteti-mi un PM.


Eu am nivelul 30,si sunt in Sivler 5.

Daca cumva vreti sa va jucati,imi trimiteti un PM cu numele vostru sau ma adaugati direct in joc cu numele: AndreiGod
Image

http://youtube.com/user/MrAndreiZ0R" onclick="window.open(this.href);return false;

Abonati-va,dati un like daca va place ceea ce fac,fiindca ma motiveaza!
rhyzor25
Newbie
Newbie
Posts: 9
Joined: Wed Oct 02, 2013 22:37

Re: League of Legends

Post by rhyzor25 »

Lol este si va fi cel mai bun moba,asta dovedind-o si faptul ca este jocul de acest tip cu nr cel mai mare de jucatori.Posibil sa fi intrecut si wow[world of warcraft],joc p2p...insa nu garantez.
Dota este un moba foarte nereusit dupa parerea mea,interfata este cat jumatate de ecran,nu este optimizat deloc pentru calculatoarele slabute si este mult mai usor ca lol-ul.
Parerea mea este ca league of legends va ramane totdeauna unul din cele mai bune moba-uri,daca nu cel mai bun.

In joc am nick-ul rhyzor,silver 4 cazut din silver 3...daca vreti sa imi dati add si sunteti bronze...puteti renunta.

'The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves and wiser people so full of doubts.'
'Many things that seem threatening in the dark,become more welcoming when we shine a light on them'
'Nothing is impossible,the word itself says <i'm possible>'
'Think free,Live free,Be free!'
'Every saint has a past every sinner has a future'
'Maybe for the world you are just a person,but for a person you are the entire world'
[/u][/i]
Post Reply