Problem with Windows

Discutii/Probleme/Intrebari/Raspunsuri cu si despre Windows
Post Reply
CrAstoNe
Rookie
Rookie
Posts: 233
Joined: Sat Jun 29, 2013 17:49
Nume Real: Radu
Location: Rm.Valcea,Romania

Problem with Windows

Post by CrAstoNe »

Nu mi se mai aprinde laptopul,scrie: "Launch Startup Repair(recommended)->am dat aici si imi scrie "Windows is files now" ceva de genu'.Mai jos apare "Start normality windows"->am dat si acolo imi apare windows-ul(acea iconita de la winows 7) si sta 30 sec si apoi imi apar niste date albastre si mi se imi arata tot alea 2. :(
URGENT va rog
Se poate repara(normal), trebuie sa il reformatez sau e stricat. :( :(
matachemacelaru
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 103
Joined: Sat Jul 02, 2011 14:47

Re: Problem with Windows

Post by matachemacelaru »

daca ai hardul separat pe partitii, cum ar trebui de fapt sa il ai , adica partitia C doar pentru windows+ programe , poti sa reinstalezi windowsul reformatand doar C, in 1 ora termini. iti spun asta, deoarece in caz contrar(formatat tot hardul) pierzi toate datele de pe hard(poze, muzica,documente).

daca iti apare Blue Screen de fiecare data, este destul de grav totusi

totusi ai putea sa incerci un repair inainte de a reinstala windowsul.
si invata sa faci Backup.
CrAstoNe
Rookie
Rookie
Posts: 233
Joined: Sat Jun 29, 2013 17:49
Nume Real: Radu
Location: Rm.Valcea,Romania

Re: Problem with Windows

Post by CrAstoNe »

Cum fac Backup?
Deci el nu e stricat?
matachemacelaru
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 103
Joined: Sat Jul 02, 2011 14:47

Re: Problem with Windows

Post by matachemacelaru »

castrone, acuma nu maipoti face backup, pt viitor iti sugeram, cauti pe google "how to backup"
avand in vedere ca nici nu ai scris corect ce erori iti da... nu cred ca ai prea multe cunostinte in domeniu.

Hardware-ul nu cred ca e stricat. eu zic ca e din soft ceva si recomand o reintalare proaspata de windows. PS nu mai instalati toate porcariile de programele si nu mai descarcati date din surse nesigure. recomand filelist!
Post Reply